Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed sit amet sapien turpis. Nulla mi metus, convallis nec augue id, scelerisque volutpat sem. Praesent in turpis maximus, ultrices nulla in, auctor mauris. Phasellus vel lorem eget tortor posuere mollis. Duis vel nulla lectus. Ut semper lorem at lectus vehicula dictum. Curabitur ac elit id ipsum bibendum rhoncus et a odio. In hac habitasse platea dictumst. Fusce ipsum leo, imperdiet sit amet diam quis, consequat lacinia mi.
A „Rural Quality” nemzetközi védjegyet 1998-ban spanyol, francia, olasz LEADER vidékfejlesztési csoportok hozták létre. Rajtuk kívül jelenleg Görögország, Portugália és Magyarország tagja az „Association of the European Territorial Quality Mark” – Európai Térségi Vidék Minősége Védjegy Egyesületnek.
Az európai összefogás célja az egyes országok, régiók, térségek vidéki területein a különleges minőséget képviselő, társadalmi, környezeti, gazdasági felelősségvállalás terén is együttműködő termelők, vállalkozók, szolgáltatók népszerűsítése, versenyképességük erősítése.
A komplex szakértői tevékenységet végző Magyar Vidék Minősége Egyesületet azok a vidékfejlesztési egyesületek és szakértőik alapították, akik – saját működési területeiken – elsőként vezették be Magyarországon a „Vidék Minősége” térségi védjegyeket.
Alpokalja-Fertő táj Vidékfejlesztési Egyesület, ,,A BAKONYÉRT” Vidékfejlesztési Akciócsoport Egyesület, Éltető Balaton-felvidékért Egyesület, DIPO Egyesület.
Az alapítók saját tájegységeiken, az ott élő termelőkkel, alkotókkal és a vállalkozásokkal együttműködve dolgozták ki a tájegységekre vonatkozó „Vidék Minősége Védjegyek” tartalmát.
Az egyesület munkájának alapelvei: a társadalmi összefogás és a közösségi gondolkodás ösztönzése a termelés, a feldolgozás, az értékesítés fejlődése érdekében; a vásárlói tudatosság erősítése a helyi termékek vásárlásával kapcsolatban.
A védjegyet megszerezni kívánó személyek és vállalkozások minősítési eljárása a „Rural Quality – Vidék Minősége” védjegy nemzetközi minősítés és népszerűsítés szabályrendszerének megfelelően történik.
A „Vidék Minősége Védjegyet” kiérdemelt hazai vállalkozások a nemzetközi „Rural Quality” védjegyrendszer tagjai is egyben.
Keresőnkben
az Alpokalja-Fertő táj területén, a Balaton-felvidéken és a Bakonyban „Vidék Minősége Védjeggyel” rendelkező termelők, vállalkozók, szolgáltatók között egyszerűen és gyorsan kereshet.
Az adatbázisunkban szereplő személyek és szervezetek folyamatosan megfelelnek a „Rural Quality – Vidék Minősége” védjegy európai minősítési rendszerének.
Védjegyünket – Magyarországon egyedülálló módon – kizárólag az egységesen magas európai minőségi követelményeknek megfelelő, ugyanakkor a nemzeti értékeket őrző, bemutató és továbbvivő személyek, vállalkozások használhatják.